ARCHYVAS

Išvaikyta taiki akcija prie Seimo [video]

Vakar, po Kovo 11 eitynių, prie signatarų laužo nakčiai buvo likę budėti keletas žmonių, pavadinę savo akciją “Už laisvą sąmoningą Lietuvą”, norėdami padėti Seimui greičiai apsispręsti skelbiant referendumo datą.

Prie laužo buvo prisimenamas “Valstybės pagrindas”, skaitoma Konstitucija. Pirmieji atvykę policininkai buvo visiškai mandagūs...
 

plačiau
 
Romualdas Repšys. Praregėk, Lietuva!



 

Lietuva, kaip ir visas pasaulis, artėja globalios katastrofos link. Šiandien ir politikai vis garsiau pripažįsta, kad  Europos Sąjunga bei visas Pasaulis yra gilioje krizėje. Žmonės gyvena baimėje dėl ateities. Esu jau senokai išanalizavęs padėtį, padaręs išvadas bei pateikęs visa tai viešai...
 

plačiau
 
Marius Kundrotas. Tautiškumas vertybinėje plotmėje

Tautiškumo reikšmė žmogaus gyvenime grindžiama įvairiai. Vieniems tai – savasties išraiška, kitiems – objektyvus žmogiškosios būties dėsnis, tretiems – dorovinė kategorija ir ugdantysis veiksnys. 
 

plačiau
 
Tauta bunda. Oligarchijai svyla padai?

Daugiau nei dvidešimt metų Lietuvoje viešpatauja oligarchija. Išblėsus Atgimimo Sąjūdžiui, jo vietą užėmė skirtingos kilmės, bet tų pačių vertybių ir tikslų politiniai uzurpatoriai. Vieni jų perėjo tą patį Sąjūdį, bet išdavė jo keltus idealus. Kiti subrendo okupantų kolaborantų gretose. Treti atėjo iš įvairių verslo struktūrų, pačią politiką versdami verslu.

plačiau
 
Vatikano reformos: didelės viltys, neaiški baigtis

Permainos Romos Katalikų Bažnyčioje įsibėgėjo. Po kelių savaičių popiežiaus Pranciškaus sudaryta kardinolų komisija skelbs rekomendacijas dėl tolesnių Kurijos, Šventojo Sosto administracinio aparato, reformų. Viskas rodo, kad Bažnyčios atsinaujinimas įvyks – tačiau niekas nežino, kaip toli žengs popiežius reformatorius.

 

plačiau
 
Viltinga žinia

 

Paskutiniaisiais metais nerimą kelia dabartinės policijos vadovybės bandymai Lietuvą paversti policine valstybe, jos demonstruojamą dvigubų standartų taikymą atskiriems piliečiams, grubiais Konstitucijos bei įstatymų pažeidimais.

Kauno apylinkės teismo teisėjas Aurelijus Rauckis išdrįso nutraukti policijos ir prokuratūros inicijuotą bylą moteriai, prieš kurią per Garliavos šturmą neteisėtai smurtavo policija.

plačiau
 
Atgarsiai

Homoseksualų paradas įvykęs 2013 metų liepos 27 dieną - tai juoda diena Lietuvos visuomenės istorijoje, kai mūsų teismai ir valdžia pasidavė iškrypėlių iš ES spaudimui ir paaukojo savo šalies, absoliučios daugumos gyventojų siekį, gyventi sveiko mastymo ir dorovės aplinkoje, vardan saujelės vietinių ligonių, remiamų užsienio pinigų ir gyvosios masės desanto. Net tų užsieniečių plakatų nepasivarginta išversti į lietuvių kalbą, kas rodo, jog pati Lietuvos visuomenė niekam ten nerūpėjo. Matyt visuomenei teks pasirūpinti savimi pačiai, jei jau nei valdžia, nei teismai, nei policija jos interesų saugoti nenori - policija arkliais net mindė žmones - tuo net sunku patikėti, jei nebūtų filmuotos medžiagos...

plačiau
 
Demokratija – plutokratų religija, sudievinanti “pilietinę visuomenę”

Kyla klausimas: „Kodėl du su puse tūkstančio metų kalbama apie „pilietinę visuomenę“, o pasiektas tik toks rezultatas? Deja, atsakymas gali būti tik toks – „pilietinė visuomenė“ utopija. Ji yra tikėjimo objektas (t. y. demokratų Dievas), o pati demokratija yra religija.

2013-07-06         16:01

plačiau
 
Erika Drungytė: Dar kartą apie nacionalizmą ir piliečių teises

 „Ar Jūs pritariate kasmetinėms nacionalistų eitynėms Vilniaus Gedimino prospekte Kovo 11-ąją?“  "Sprinter" tyrėjų užduodamame klausime jau užkoduotas negatyvus požiūris į eitynių dalyvius, nes Lietuvoje nacio- nalizmo konotacija tebevelka sovietinį šleifą – nacionalizmas yra blogis. Iš tiesų nacionalizmas kaip universali doktrina teigia, kad aukščiausioji kiekvieno žmogaus pareiga yra ištikimybė savo tautai. 

plačiau
 
Vasario 16-osios eitynės Kaune

Į pirmąsias gretas rikiavosi Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos merginos ir vaikinai. Buvo dalijamasi plakatais, vėliavomis, mėginama sustatyti darnią koloną. Pasirengimą ir vis prisijungiančius žmones akylai stebėjo policija. Tiesą sakant, pradžioje atrodė, kad policijos daugiau, nei eisenos dalyvių. Tokios gausios pajėgos Kaune, Vasario 16-osios dieną, labiau priminė grįžimą į 1972-uosius, kai susidegino Romas Kalanta.

plačiau