RINKIMAI

Visos rinkimų sistemos, tiek proporcinė, tiek mažoritarinė, turi trūkumų. Mes naudojamės šių dviejų sistemų hibridu - vadinama mišriąja rinkimų sistema, kuri irgi nėra tobula. Per šiuos tris dešimtmečius prie jos pripratome, nors dar ne visi perpratome. Šiame skyriuje aptarsime, ką reikėtų žinoti ir kaip turime daryti, kad išsirinktume tuos, kurių norime ir už kuriuos balsuojame.

 

 

 

 
 
2020-10-17. 1/10 arba Mintys po rinkimų

2020 m. rinkimų, į Lietuvos Respublikos Seimą rezultatai turi būti suvokiami daug svarbesnio balsavimo šviesoje.

Turiu omenyje 2014 m. vykusį vadinamąjį Žemės referendumą, kuris buvo ne rutininis kas ketverius metus vykstantis „piliečių laisvos valios išreiškimo“ vaidinimas, o įvykis, pasakęs apie Lietuvos visuomenę daugiau, negu visi kiti nuo 1989 m. vykę balsavimai kartu sudėjus...

 
plačiau
 
2020-10-16. SVARBI SPAUDOS KONFERENCIJA

Signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seimo konferencijų salėje „Seimo rinkimų imitacija“...

plačiau
 
GERAS PASIŪLYMAS

Štai jums Seimo nario atleidimo mechanizmas. Pabūsiu teoretikas. Pamąstymui... 

 

plačiau
 

  Rinkimai - mūsų taktika   https://youtu.be/xk_qjHGU-Es

 
 
2020-08-14. RINKIMŲ BIULETENIŲ KELIAS

Rinkimų biuletenių kelias. Žurnalistinis tyrimas, kuris daug ką nušviečia Lietuvos rinkėjams...

plačiau
 
2020-05-05. PRIEŠRINKIMINĖS PAMOKĖLĖS: APIE AVIS, ŠUNIS, VILKUS IR PIEMENIS

"Psichologai skirsto visuomenę į avis, šunis, vilkus ir piemenis. Avių yra daugiausiai. Pasaulyje susivokia tik vilkai ir piemenys. Avys ir šunys visada bus manipuliacijos objektas. Vilkas pasaulio supratimą naudoja savo labui, o piemuo stengiasi supratimą panaudoti avių labui.”

plačiau
 
2020-05-05. KAS REIKALINGA ŽINOTI ARTĖJANT RINKIMAMS

Kodėl ir kaip einama į  dvipartinę sistemą? Kaip susiorientuoti dabartinėje situacijoje...

plačiau
 
2019-04-15. IDEALUS PREZIDENTAS.

Iš karto pasakysiu - tokio nebus. Tokio negali būti, nes pasaulis nėra tobulas ir mes nesame tobuli. Tačiau tam , kad išsirinktume bent jau neblogą šalies vadovą, reikia turėti idealaus prezidento modelį, portretą. Jame turėtų būti įvardijami puikaus politinio lyderio bruožai. Tuomet atsiranda galimybę lyginti kandidatus ir tobulo prezidento modelį.

plačiau
 
PASVARSTYMAI. KAIP EMIGRANTAI ĮTAKOJA RINKIMUS

Pradėsiu nuo žodžio emigrantams, kurie iš užsienio šalių stebi įvykius Lietuvoje ir laukia, kada čia pagerės, kad jie galėtų sugrįžti. Galiu juos nuvilti, tikrai nepagerės, kol tiek žmonių bus išvažiavę iš Lietuvos. Tiesa, tie kurie savo išvykimą yra deklaravę, jie mažiau įtakoja dabartinės Lietuvos valdžios neliečiamumą, o va štai tie, kurie yra išvykę ir to nedeklaravę manau labai prisideda, kad esama valdžia ir toliau liktų sėdėti savo postuose...

plačiau