PASISKAITYMUI

Žiurkių karalius

Trumpas, bet labai informatyvus filmukas apie visuomenės naikinimo technologijas...

plačiau
 
Platinamas dar vienas viešas laiškas Prezidentei ir valdžios institucijoms

 

Laiško autorius mokslininkų bendruomenėje senai žinomas mokslų daktaras, docentas, labgebas-išradėjas Edvardas Satkevičius, jau daugybę metų įvairiuose lygmenyse beviltiškai besistengiantis "pramušti " naują, labai racionalų, energijos išgavimo būdą bei energetikos sektoriaus pertvarkos strategiją.

 

 

plačiau
 
Skatinkime sąmoningumo augimą Vakarų visuomenėse ir visame pasaulyje

 

Vakarų šalių visuomenei būtinas pabudimas. Jis reiškia sąmoningumo augimo skatinimą Vakaruose ir pasaulyje. Nuo mūsų gali prasidėti grandininė reakcija, kuri gerąja prasme užkrės kiekvieną...

plačiau
 
K. Stoškus. Kaip sutelkti ir reprezentuoti pilietinę visuomenę? (video)

 

...vietoj konferencijos rengėjų pasiūlyto dešimties sričių projekto politologas L.Kasčiūnas pateikė penkių svarbiausių pilietinės visuomenės uždavinių sąrašą:
1) nacionalinis saugumas ir tautinės valstybės idėjos atgaivinimas;
2) istorinės atminties stiprinimas;
3) krikščioniškųjų vertybių diegimas;
4) tautinių bendrijų integracija;
5) atskirties tarp centro ir periferijos mažinimas.

plačiau
 
Signataras Nikolajus Medvedevas: Išgelbėti gali tik pažadintas protas

 

Lietuvos bėda - mūsų pačių išrinkta valdžia. Šalies laukia liūdna ateitis, jeigu nenubus rinkėjai, pranašauja signataras, vienas iš piliečių Sąšaukos "Už dorą ir tautą" iniciatorių  Nikolajus Medvedevas. Tik jie gali išrinkti protingą valdžią...

plačiau
 
M. Kundrotas. Žvejyba drumstame vandenyje

 

Dažniausi vandens drumstimo būdai – skirtingų sąvokų ir reiškinių suplakimas, susijusių išskyrimas, pritempimas prie norimų vertinimų. 

plačiau
 
lgis Avižienis. Nuopolio laikais reikia ieškoti kitų vertybių (IV)

xx

plačiau
 
Vytautas Radžvilas. Apie lietuviakalbę ir lietuvišką žiniasklaidą (II)

Kitaip negu okupacijos metais, į Vakarus „besiintegruojančioje“ Lietuvoje tautiškumo ir valstybingumo idėjų šalininkus grūsti į kalėjimus yra kebliau ir (vis dar) kiek nepatogu, nes tai griautų laisvos ir demokratiškos šalies įvaizdį. Šias idėjas stengiamasi marginalizuoti išstumiant į viešojo gyvenimo pašales. 

..."dvasinis Tautos naikinimas - jos sielos perdirbinėjimas pasitelkus „švelnaus“ propagandinio poveikio priemones - tuo ir skiriasi nuo fizinio žudymo, kad jis kur kas sunkiau pastebimas, o jo poveikio aukos dažnai apskritai net ir nepajunta. Kitaip negu sužalojus kūną, dvasiškai suluošintas asmuo dažnai neįtaria savo sielos ligos"...

plačiau
 
Eksperimentas ,,Visata – 25“: kaip rojus tapo pragaru

Žiurkės ir pelės yra labai socialūs (visuomeniški) gyvūnai. Jie gyvena kolonijomis, kartu ieško maisto, kartu gina teritoriją, gelbsti sužeistus savo narius. Šiuo požiūriu jos labai panašios į žmonių visuomenę. Ne atsitiktinai mokslininkai naudoja jas socialiniams eksperimentams, modeliuodami  ir analizuodami situacijas, su kuriomis susiduria ir žmonių visuomenė. 

Čia siūlome susipažinti su labai įdomiu eksperimentu, kuriame pelėms buvo suteiktos palankiausios sąlygos laimingam gyvenimui. Rezultatai šokiruojatys ir kartu verčiantys susimąstyti!...

plačiau
 
Raimundas Bakutis. Galimi Lietuvos ateities architektai

"..Istorijos tyrinėtojai teigia, kad naujam moduliniam Žmonių tipui susidaryti reikalinga ne mažiau 7-8% visuomenės. Atsiradus maždaug tokiai kritinei masei tokių Žmonių, įvyksta provežis ir Tauta pradeda judėti iš mirties taško. Lietuvoje tai būtų maždaug 200-300 tūkstančių Žmonių.
Kas galėtų būti tokio proveržio šaukliais mūsų šalyje? Ar turime tokio asmenybės tipo užuomazgas? 

plačiau