RINKIMAI

GERAS PASIŪLYMAS

https://www.facebook.com/venckuskarolis/posts/1041142403378123
Arūnas Simonaitis

 

 Štai jums seimo nario atleidimo mechanizmas. Pabūsiu teoretikas. Pamąstymui...  Balsavimų sistema galėtu būti ženkliai teisingesnė ir efektyvesnė, jei kiekviena Lietuvoje įregistruota partija deleguotu po vieną (gal du, gal tris čia nėra esmė, nes antrasis galėtu būti pavaduojančiuoju) savo atstovą ir tai sudarytu seimą.

 

Kiekvienas pilietis savo balsą deleguoja partijos atstovui, kurio programa jam arčiausiai pagal pažiūras. Atstovas turi tokį skaičių mandatų, kiek piliečių jam jų patikėjo. Jei partijos atstovas (politikas) netinkamai atstovauja rinkėją, jis elektroniniu prisijungimu (su patikimomis indentifikavimo programomis, Pvz. per elektroninę bankininkystę) savo mandatą atviru balsavimu perdeleguoja kitos partijos atstovui, kuris jo manymu teisingiau jį atstovaus.

 

Balsavimo metu sprendimai priimami susumuojant balsavusių atstovų turimų mandatų kiekį. Manau tai ir paprasta ir aišku, ir atstovas priverstas atstovauti sąžiningai rinkėją, tvirtai laikantis rinkiminės programos, o rinkėjas turi galimybę savo suteiktą balsą atšaukti, kai pažeidžiami jo lūkesčiai. Sistema veiktu panašiai, kaip akcinėje bendrovėje.

ŠaltinisSusisiekite su mumis!

* Privalomi laukai
Siųsti