RINKIMAI

SKAIČIŲ MAGIJA - PASAULIS PAŽĮSTAMAS PER PALYGINIMUS. AR VERTA EITI BALSUOTI?

Daiva Narkevičiūtė

 

SKAIČIŲ MAGIJA - PASAULIS PAŽĮSTAMAS PER PALYGINIMUS.

AR VERTA EITI BALSUOTI?

Kai galvojame apie skaičius - dažnam "galvojasi" kažkaip abstrakčiai, ane? Ypač - kol tai neliečia mūsų piniginės turinio ar elektros skaitiklio parodymų...
Padariau vizualizaciją. Kad geriau suvoktume, kas atsitiko Lietuvai ir mums visiems po 2020 m. spalio 11 d. Seimo rinkimų daugiamandatėse apygardose.
1 ŽEMĖLAPIS
478 972 - tiek rinkėjų pasisakė UŽ dabartinių valdančiųjų koaliciją.
Maždaug toks pats piliečių skaičius iš viso gyvena raudonai pažymėtose savivaldybėse sudėjus kartu - Kauno m., Kauno raj., Alytaus m., Alytaus r. ir Kaišiadorių mieste.
2 ŽEMĖLAPIS
654 589    - tiek rinkėjų pasisakė PRIEŠ dabartinę valdančiųjų koaliciją, atiduodami balsus už kitas partijas.
Maždaug toks pats piliečių skaičius iš viso gyvena geltonai pažymėtose savivaldybėse sudėjus kartu - Kauno m., Kauno raj., Alytaus m., Alytaus r. ir Kaišiadorių raj. sav., Prienų raj sav.., Birštono sav., Jonavos raj. sav., Kazlų Rūdos sav.
Akivaizdu, kad "raudonieji" skaičiai kur kas mažesni už "geltonuosius". Tai kas atsitiko, kad būtent "raudonieji" šiandien valdo šalį ir diktuoja sąlygas ne tik "geltoniesiems", bet ir visai likusiai Lietuvai?


Atsitiko tai, kad 478 972 balsus dalinosi 3 partijos, kurios šiandien aktyviausiai dalinasi Lietuvą.
654 589 balsus dalinosi kitos likusios 14 partijų ir partijėlių, dalyvavusių rinkimuose.
Bet labiausiai atsitiko

3 ŽEMĖLAPIS
1 278 158   (Vienas milijonas du šimtai septyniasdešimt aštuoni tūkstančiai vienas šimtas penkiasdešimt aštuoni [❗️] [❗️] [❗️] ) Lietuvos piliečiai Į RINKIMUS NEATĖJO IŠ VISO! Maždaug toks pats piliečių skaičius iš viso gyvena juodai pažymėtose savivaldybėse sudėjus kartu - Kauno m., Kauno raj., Alytaus m., Alytaus r. ir Kaišiadorių raj. sav., Prienų raj sav.., Birštono sav., Jonavos raj. sav., Kazlų Rūdos sav., Kėdainių raj. sav., Ukmergės raj. sav., Širvintų raj. sav., Elektrėnų sav., Šakių raj. sav. , Marijampolės raj. sav., Jurbarko raj. sav., Panevėžio m. sav., Panevėžio raj. sav., Radviliškio raj. sav., Šiaulių m. sav., Šiaulių raj. sav., Kalvarijos sav., Raseinių raj. sav., Vilkaviškio raj. sav.

4 ŽEMĖLAPIS
Situacija, kurioje esame šiandien.
"Juodieji" - "miegančios" Lietuvos skaičiaus vaizdinis atitikmuo pagal gyventojų skaičių savivaldybėse.
"Raudonieji" - valdančiųjų elektorato skaičiaus vaizdinis atitikmuo pagal gyventojų skaičių savivaldybėse.
"Žalieji" - Lietuvos piliečių, kurie balsavo PRIEŠ dabartinius valdančiuosius skaičiaus vaizdinis atitikmuo pagal gyventojų skaičių savivaldybėse.
"Raudonieji" ir "juodieji" išrinko valdžią ir sau, ir 'žaliesiems".
Beje, Vilniaus mieste gyvena 563 012 piliečių. O tai reiškia, kad, jei į Vilniaus miestą sugrūstume visus 478 972, kurie balsavo už dabartinius valdančiuosius, tai Antakalnis ir Pašilaičiai dar liktų tiems, kurie balsavo prieš.

Nepilno Vilniaus gyventojų išrinkti daugiamandatininkai "šokdina"

visą Lietuvą!
Tad ar verta eiti balsuoti?
Atsakymas daugiau nei akivaizdus.


PS , Turiu atsiprašyti žemaičių ir visų kitų savivaldybių gyventojų, kurie pasijuto asmeniškai įžeisti todėl, kad juos įtraukiau į raudonąjį žemėlapį. Kaip galite matyti pirmajame žemėlapyje, raudonai buvau uždažiusi ir savo gimtąjį Kauną, ir Dzūkijos sostinę. Bet koks sutapimas yra atsitiktinis! Tiesiog, pliusuojant ir minusuojant savivaldybių gyventojų skaičius, būtent šių savivaldybių duomenų skaičiai tiksliausiai sutapo su tam tikrais rinkimų rezultatais. Kaip rašiau poste, Vilniaus išvis negalėjau naudoti vizualizacijoje - jokio atitikmens, lyginant gyventojų skaičių, tiesiog nėra.
O žemaičius aš myliu išskirtine meile. Todėl, kad jie kieti, stiprūs ir aktyvūs. Todėl kad būtent jie labiausiai netyli ir gausiausiai dalyvauja visose įmanomose protesto akcijose

 

                      APIBENDRINIMAS

        O dabar įsivaizduokime, kad 95 % rinkėjų neateina basuoti. Visa Lietuva būtų juodojoje zonoje. Valdžią išrinktų vieno didesnio miestelio gyventojai, kurie šioje vizualizacijoje atitiktų tik riebų raudoną tašką.

         Ačiū straipsnio autorei už vaizdžią dabartinės padėties iliustraciją.

Svetainės administratorius