PROBLEMOS » INFORMACIJOS SKLAIDA

MOKOMĖS ŽIŪRĖTI TELEVIZORIŲ

Akcentų perkėlimas

 

Manipuliatoriai sąmoningai perkelia akcentus pateikiamoje medžiagoje į antrą planą atidėdami, ne visai pageidautiną informaciją ir pabrėždami jiems reikalingą. Tai dažnai naudoja žiniasklaidos priemonės, pataikaudamos savo savininkams.

 

Iliustratyvus klasikinis pavyzdys gali būti sąstingio epochos anekdotas apie Brežnevą.

 

Žiniasklaida komentuoja Džimo Karterio ir Leonido Brežnevo bėgimą aplink Baltuosius rūmus. Pirmasis distanciją įveikė jaunesnis ir tvirtesnis D. Karteris. Amerikos žiniasklaida išdidžiai rašo: „Mūsų gerbiamas prezidentas yra puikios formos ir lengvai finišą pasiekė pirmas, o generalinis sekretorius L. Brežnevas – paskutinis!“ Tuo tarpu Rusijos žiniasklaida santūriai rašo: „Varžybose Vašingtono mieste Komunistų partijos generalinis sekretorius Leonidas Brežnevas pasiekė finišą antrasis. JAV prezidentui Džimui Karteriui teko pasitenkinti tik priešpaskutiniąja vieta.

 

http://matricalietuvoje.wordpress.com/2011/11/28/lietuvos-ryto-geda-desninga-atomazga-via-k-grinius/

plovimo būdas yra sąmoningas kontaktų su informacijos šaltiniu nutraukimas. Pavyzdžiui, pakanka laikas nuo laiko nustoti žiūrėti televizorių – viena ar dvi savaites, kad įvyktų sąmonės “atsistatymas”. Apdujimas, įteigtas televizijos, praeina. Tada ryškiai sustiprėja pastabumas ir kurį laiką jūs labai lengvai pastebėsite, iš kurios telelaidos “kyšo ausys”.

 

Ir dar vienas patarimas. Jeigu jums reikalinga objektyvi informacija – keliaukite į mokslinę biblioteką. O jeigu norite gauti porciją reklamos ir politinės propagandos – įsijunkite televizorių ar nusipirkite laikraštį. Ir dėkitės galvon… Tik kartas nuo karto sustokite ir perfiltruokite, atskirkite nuo asmeninių išvadų tuos štampus ir iliuzijas, kurias iš visų jėgų stengiamasi įdiegti į jūsų sąmonę.