PROBLEMOS » EKONOMIKA

Emigracija - ne grėsmė, o pasekmė



 

 

 

Emigracija - ne grėsmė, o pasekmė

Artėja rinkimai ir nemažai politikų prie pagrindinių grėsmių priskiria emigraciją. Tai absoliučiai klaidingas požiūris. Emigracija yra ne grėsmė, o pasekmė. Pasekmė netolygaus ekonominio ir socialinio išsivystymo visoje Europos Sąjungoje bei likusioje planetoje.


Netolygų ekonominį išsivystymą lemia pati ekonominė paradigma - kapitalizmas. Tikėtis, jog kažkas iš Lietuvos politikų siūlys panaikinti kapitalizmą - naivu, tačiau nė vienas politikas, net ir iš entuziastingų „Daugiau Lietuvoje Vakarų!“ nekelia idėjos apie bent vienodą minimalų samdomo darbo apmokėjimą. Apie vienodą minimalią pensiją visos ES mastu.


O juk šios idėjos turi būti visiškai logiškos. Europos parlamente visų ES šalių parlamentarai gauna lygias algas. Nepriklausomai nuo to kurioje šalyje rinktas. Yra laisvas kapitalo ir darbo jėgos judėjimas. Todėl kol nebus užtikrintas tolygus ekonominis išsivystymas, tol visos kalbos apie emigraciją kaip grėsmę tebus nulio vertos ir demagogiškos  ;)


O idėja apie vienodą minimalų samdomo darbo apmokėjimą ir vienodą minimalią senatvės pensiją visos Europos sąjungos mastu būtų puiki proga realiai apvienyti tautą ir likusią demografiškai nusiurbinėjamą ES dalį.

        Papildoma medžiaga

Marius Jonaitis

Komentarai

Ilona. Esme ne kapitalizme, o banditizme. Ekonomiskai issivysciusiose salyse tiesiog maziau banditu valdzioje :) pvz. atlyginimu, pensiju, mokesciu dydis LT zmonems yra pritaikytas NELEGALIAI, nes tai priestarauja pasirasytom sutartim stojant i ES.

 



Susisiekite su mumis!

* Privalomi laukai
Siųsti